Klub novinářů Zlín 17.2.2020

Zavíráme zlatou bránu, sledge hokejisty Zlína čeká série o bronz

STUDÉNKA - Zlín se v neděli probudil do špatného rána... Je konec, zlatá brána se zavírá. Sledge hokejisté Zlína prohráli rozhodující třetí utkání semifinálové série play off a je jasné, že šestý titul v řadě nepřidají. V nedělním ránu se soupeři ze Studénky vyrovnali jen zkraje utkání a prohráli jasně 1:4. V sérii o bronz se Lappáci utkají s Karlovými Vary, které padly s Pardubicemi 0:2 na zápasy.

Oproti sobotnímu utkání, to nedělní začalo opatrně z obou stran. Možnost otevřít skóre měl v 6. minutě David Hábl, sám před Kudelou ale neuspěl. A když svou šanci nedal ani Joppa, duel od té doby vzal do svých rukou soupeř. Nejprve v 8. minutě přečíslení dva na nikoho zakončil Kalegaris, přičemž krátce před pauzou zvýšil na 2:0 přízemní prudkou ránou Lisov.

V prostředním dějství už Zlín Studénku zastavit nedokázal, v čase 16:40 z mezikruží uspěl Panfilov, přičemž za čtyři minuty tento ruský forvard zvyšoval už na 4:0.

Od té doby se duel jen dohrával, Zlín už neměl sílu na zvrat. Každopádně snaha potěšit věrné fanoušky, kteří vstali a přicestovali na utkání, přeci jen vyšla. Pohlednou kombinaci po ose Zdeněk Hábl, Joppa zakončil do prázdné branky kapitán Pavel Julina.

„Je to škoda, ale nemáme se jako tým za co stydět. Dnes už to nebylo úplně v naší režii, dost sil jsme dali do včerejšího utkání. Ruští hráči v týmu soupeře prokázali velkou kvalitu,“ pověděl útočník Dávid Korman. „Včera jsme nevyužili šance, dnes jsme hráli špatně,“ byl zase stručný, ale výstižný forvard Martin Joppa.

Série o bronz s Karlovými Vary začíná v sobotu 7. března v 16:06 hodin na ledě Zlína, druhý a případný třetí duel je na programu 14. a 15. března na ledě soupeře.