Klub novinářů Zlínska 18.3.2017

Sledge hokejisté slaví, o mistrovském titulu rozhodl zlatý gól Joppy v nájezdech

ZLÍN – Putovní mistrovský pohár ve sledge hokeji je od pátku natrvalo v držení zlínských přeborníků. Vyhráli ho totiž potřetí za sebou a tak jim právem patří. V druhém finálovém utkání o všem rozhodli duel s pardubickými Mustangy v samostatných nájezdech,

autorem zlatého gólu byl Martin Joppa, zlínský gólman Molek všechny tři pokusy soupeřů zlikvidoval. ZLÍN - PARDUBICE 3:2sn (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0 - 1:0). Hrdinou utkání byl kapitán Lappáků Zdeněk Hábl, který vstřelil obě branky. Mistrovský titul získalo zlínské mužstvo v tomto složení: Molek (Matoušek) – Julina, Z. Hábl (C), Šafránek – Stodůlka (A), Palát (A), D. Hábl, Joppa, Ligda, Slováček, Rauš.
Úvod utkání Zlíňanům nevyšel podle jejich představ, a přesto, že měli herní převahu, byli to právě oni, kteří již ve 4. minutě inkasovali, Po špatném vyhození kotouče z obranné třetiny zachytil puk na modré pardubický Kvoch a zaskočil Molka – 0:1.

Domácí měli i nadále drtivou převahu, jenže hostující brankář Boček si v pátek dobře postavil tyče, které Zlíňané trefovali. První třetina skončila jejich prohrou.
Zvrat přišel v třetí  části hry zásluho domácího kapitána Zdeňka Hábla. Nejprve v 38. minutě vyrovnal na 1:1 a v 39. minutě překonal Bořka podruhé – 2:1. Do konce utkání chyběli šest minut a Mustangové srovnali na 2:2. Do konce řádné hrací doby už gól nepadl. Následovalo prodloužení, v němž se během pěti minut nikdo do branky netrefil. O vítězi tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. Ve dvou sériích střelci neuspěli, teprve ti třetí otevřel zlínský Martin Joppa, který zasunul puk za záda pardubického gólmana Bočka. A když Molek vychytal pardubického kapitána Kubeše, mohly oslavy mistrovského tituly vypuknout naplno.
Potřetí v řadě získat titul zatím nikdo nedokázal, až v pátek 18. března zlínští sledge hokejisté.