Klub novinářů Zlínska 19.2.2017

Zlínští sledge hokejisté jsou opět ve finále

ZLÍN – Sledge hokejisté SHK LAPP Zlín v druhém semifinálovém utkání na svém ledě v sobotu 18. února dokonale rozebrali pražskou Spartu a nadělili jí čistého bůra. Na utkání vyhráli 2:0 a stali se prvními finalisty letošního soutěžního ročníku, soupeř Zlín vzejde z klání mezi Karlovými Vary a Pardubicemi. SHK LAPP ZLÍN – SPARTA 5:0 (2:0, 3:0, 0:0).

Domácím vyšel úvod utkání a základ k vítězství položili hned v první třetině, když se v 6. a pak ještě v 11. minutě trefil David Hábl – 2:0. O převaze domácích svědčí i počet střel na branku – 14:1.
Skvělá domácích pokračovala i v druhé třetině, kterou vyhráli v poměru 3:0. Potřetí rozvlnil síť v pražské brance v 22. minutě Zdeněk Šafránek, o dvě minuty později, v 24. minutě, se do listiny střelců zapsal Martin Joppa – 4:0 a střelecký účet utkání uzavřel v 28. minutě David Palát – 5:0.
V závěrečné části utkání si zahráli všichni zlínští hráči kromě zraněného Zdeňka Hábla, což znamenalo více práce dom té doby téměř nevytíženého brankáře Molka, který však několika bravurními zákroky udržel čisté konto.
Sestava Zlína: Molek – Julina, Z. Hábl, Šafránek, Stodůlka, Palát, Ligda, Joppa, D. Hábl, Rauš, Slováček.