Klub novinářů Zlínska 23.1.2017

Zlín si výhrou nad Spartou pojistil účast v play off

ZLÍN - Zlínští sledge hokejisté podnikli podstatný krok k obhajobě titulu, a to když v předposledním kole ligy porazili na domácím ledě Spartu 3:1 a zajistili si postup do play off. Pražané sice ve Zlíně vedli, LAPP však otočil průběh zápasu a mohl si oddechnout, černý Petr v podobě nepostupu do vyřazovacích bojů se jich již netýká.

ZLÍN – SPARTA 3:1 (0:1, 2:0, 1:0), branky domácích stříleli Joppa, Z. Hábl a Stodůlka.
LAPP Zlín první třetinu prohrál, i když měl několik dobrých šancí na vstřelení gólu. Od druhé třetiny měli domácí navrch a s převahou přišly i branky. Svoji převahu potvrzovali Zlíňané i v třetí třetiny, kdy přidali definitivní pojistku a závěr utkání s již pohlídali.
Víkendový dvojzápas pokračoval v neděli zápasem s Motorem České Budějovice. V závěrečném utkání základní části SHK LAPP Zlín vyhrál rozdílem pěti gólů a jeho hokejisté se předháněli v zahazování šancí. ZLÍN – ČESKÉ BUDĚJOVICE 5:0 (2:0, 1:0, 2:0). Lappáci svého soupeře jasně přestříleli 38:5, tvořili si množství šancí. Skóre 5:0 je tedy málo. Omluvou může být, že v zápase už o skóre nešlo, Zlín si totiž pojistil play off sobotní výhrou nad Spartou.
První semifinálový zápas je na programu první únorový víkend.