Klub novinářů Zlínska 26.9.2016

Karlovy Vary zvládly odplatu za Superfinále, Zlínu daly lekci z produktivity

KARLOVY VARY/ZLÍN - Pouhých osm střel stačilo Žralokům na to, aby na domácím ledě zvítězili nad úřadujícími šampióny ze Zlína poměrem 3:2. LAPPáci se v neděli trápili v koncovce a ačkoli byli lepším týmem, domů se vrací bez bodů. Útěchou jim je sobotní vítězství v Litvínově 8:0. Karlovy Vary – Zlín 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)
Úvod zápasu patřil Zlínu, který obléhal branku Macha dlouhé minuty, ale marně. Žraloci se dostali k prvnímu střeleckému pokusu až v šesté minutě, za to ale slavili úspěch. Geier našel zpoza branky v předbrankovém prostoru Jiřího Forga, který z první poslal puk za záda Matouška. Moravané byli nadále aktivnějším celkem, ovšem měli potíže v koncovce. Naopak Karlovarští vteřinu před koncem při své třetí střele na zlínskou brankou zvýšili na 2:0.

Do prostředního dějství vstoupil LAPP s vervou, hned po buly se prosmýkl kupředu Šafránek, snížit ale nedokázal. V čase 17:48 už však Zlín skóroval. Joppa nalezl při přečíslení Davida Hábla, jenž střelou pod břevno snížil na 2:1. Uběhla minuta a druhý z bratrů Háblů Zdeněk na 2:2. Jenže místo obratu ve skóre při nepřehledné situaci v brankovišti Palát zalehl puk a sudí nařídil trestné střílení. Michal Geier ho proměnil – 3:2.
V třetí periodě se hrálo jen a zase u branky Macha. Zlín sice pokračoval už bez zraněného Šnajdara, jenž o přestávce odcestoval do nemocnice, i tak ale měl jasnou převahu. Střelecká impotence LAPPu ovšem pokračovala a Žraloci tak i s osmi střelami za zápas zvítězili 3:2.
„Rozhodla naše střelecká nemohoucnost. Šancí na to, abychom vyhráli, jsme měli dost. Ve třetí třetině jsme soupeře nepustili z pásma, ale na to se bohužel nehraje. Prohra mě mrzí o to víc, že jsme byli prostě lepším celkem,“ mluvil po utkání zklamaně trenér SHK LAPP Zlín Tomáše Sedláček.