Klub novinářů Zlínska 9.10.2016

Zlín deklasoval Pardubice

ZLÍN - Sledge hokejisté SHK LAPP Zlín ve třetím kole E. P. C. Management ligy rozstříleli vysoko 9:2 Pardubice. „V repríze finále z roku 2014 si domácí počínali až nečekaně snadně a od prvních minut střetnutí dominovali. Zlín – Pardubice 9:2 (4:1, 3:0, 2:1),“ sdělil vedoucí mužstva Petr Julina.
Již první minuty ukázaly, jakým směrem se bude zápas odvíjet. Mustangové byli neškodní a LAPP toho využíval. V třetí minutě uspěl Martin Joppa, za tři minuty jej následoval ránou od modré čáry Pavel Julina. Na 3:0 zvýšil Marián Ligda, jehož gól následovala další trefa Martina Joppy.  Mustangové do pauzy zvládli alespoň snížit zásluhou Pavla Kubeše, jehož gól však padl z ofsajdu, branka ale platila.

Úvod prostředního dějství byl klidnější až do 22. minuty. Nejprve netrefili poloprázdnou branku Zdeněk Hábl s Palátem, pátý gól Zlína nakonec ale Palát přece jenom vstřelil. Poté ve velkých šancích selhali oba Háblové i Joppa.
V 25. minutě hry pardubický gól rozhodčí neuznali pro posunutou branku a o minutu později Molka zachránilo břevno. A tak místo stavu 5:3 to bylo 6:1, když podruhé v zápase uspěl Pavel Julina. A ještě před přestávkou se podruhé radoval David Palát – 7:1.
Ve třetí patnáctiminutovce bylo mnoho šancí, jenom zlomek z nich ale skončil gólově. Za Zlín dokonal hattrick Martin Joppa a podruhé v zápase skóroval také Marián Ligda, na konečných 9:2 snížil Pavel Kubeš.
„My jsme byli na zápas dobře připraveni, soupeř nám navíc dovolil hrát naši hru, takže jsme si tvořili šance a skórovali,“ těšilo Martina Joppu, jenž si v zápase připsal hattrick a jednu asistenci. „Hattrick samozřejmě potěší, ale je to podíl celé pětky,“ dodal skromně Joppa.