Klub novinářů Zlínského kraje 9.1.2017

Zlínští sledge hokejisté skalpovali lídra tabulky z Karlových Varů

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Kvůli konání mistrovství světa v ledním hokeji žen do 18 let museli zlínští sledge hokejisté opustit PSG arénu a odehrát víkendové zápasy na zimním stadionu v Uherském Hradišti A slovácký led jim opravdu slušel.
V sobotu nadělili dvanáct gólu soupeři z Litvínova. Zlín – Litvínov 12:0 (5:0, 3:0, 4:0).
„Lappáci si vytvořili přesně dle plánu pohodový pětigólový náskok již v první třetině a poté už vedení jenom navyšovali na konečných 12:0,“ řekl k utkání Jakub Kudláč, mediálně-marketingový manažer SHK LAPP Zlín.
V neděli ale zlínské hokejisty čekal soupeř nadmíru zdatný, lídr tabulky Karlovy Vary. Ve velmi důležitém boji o play off však domácí řádně zabrali a svého soupeře porazili. Zlín – Karlovy Vary 4:1 (3:1, 1:0, 0:0).
Zlínští hráči šli do zápasu s vědomým, že případná porážka je pošle mimo pozice zaručující play off. Již v druhé minutě přesnou nahrávkou vyslal Ligda do úniku Martina Joppu, jehož rána zapadla pod horní tyč – 1:0. V 7. minutě Vary udeřily z první šance. Do úniku se dostal Michal Geier a srovnal stav duelu na 1:1. Hned na to však putoval na trestnou lavici David Hábl. V oslabení Zdeněk Hábl vyhodil puk z obranné třetiny, kotouč se zcela netypicky odrazil z rohu před bránu, kde stál připravený Zdeněk Šafránek – 2:1.

„V pátek jsme to tady trénovali, zkoušely jsme si ty odrazy. Už když Zdenál vyhazoval, věděl jsem, že musím jít před bránu, že ten puk tam přijde,“ mluvil spokojeně Šafránek. Jeho trefa však nebyla poslední v první třetině, na 3:1 ještě dokázal parádní střelou zvýšit Marián Ligda.
Zlínští hráči za tohoto stavu neměli kam spěchat, hru kontrolovali a byli lepším týmem. Čtvrtou branku Zlína přidal David Palát, když jeho tečovaná střela obloučkem přeletěla gólmana hostí.
Domácí borci si nadále tvořili dobré šance a soupeře drželi zkrátka, další gól už však nepadl. „Musím kluky pochválit za týmový výkon, konečně jsme začali proměňovat šance. Všichni si zaslouží pochvalu, dnes mám jenom slova chvály,“ neskrýval nadšení trenér SHK LAPP Zlín Tomáš Sedláček. Jeho tým je nyní na druhém místě, bod ztrácí na vedoucí Vary. Dívat se ale musí i pod sebe, dvě kola před koncem základní části má náskok na pátou nepostupují Studénku jen dva body. „Neskutečně našlapané, nikdy v historii to tak nebylo,“ říká Sedláček.