Kolínský deník 26.3.2011

Draci slaví mistrovský titul, už druhý za sebou

V táboře kolínských sledge hokejistů je veselo. Na výhru 3:1 ze Zlína navázali domácím vítězstvím 4:3 a zlato je jejich.

Běží poslední minuta utkání. Zlín stahuje gólmana a vyráží v šesti do útoku. Prohrává o gól a vzdát se nechce.
Zlínští navíc vědí dobře, že nemají co ztratit. Jestli prohrají o gól či dva, je jedno. Třetí zápas finálové série by jim vynutila jen výhra. A tak Kolínské v závěru zápasu pěkně prohánějí.
Jenže ti se nedají. Své úzké vedení drží až do konce a vítězí. Zvedají ruce nad hlavu, slaví, získali titul mistrů republiky. Už podruhé v řadě.

Cesta za druhým skalpem Zlína nebyla však úplně jednoduchá. Kolín sice rychle otevřel skóre utkání a ještě před zvukem první sirény zvýšil na 2:0, ale ve druhé třetiny se děly věci.
Hned v jejím úvodu trefou do šibenice kapitán hostů snížil. Když pak Kolín rychle využil přesilovku, tak Zlín vrátil stejnou mincí a opět se domácím gólově nalepil na záda. A aby toho nebylo málo, když Kolín sedmdesát vteřin před koncem druhého dějství po třetí v zápase odskočil na rozdíl dvou branek, tak hosté opět stačili snížit. A to devatenáct vteřin před koncem. Zkrátka, nebyl to lehký boj, ale Draci ho vyhráli.
Branky: 3. Raul, 12. Bejvl (Raul), 23. Bejvl (Raul), 29. Geier (Kubeš) - 17. Hábl (Fojtík), 27. Fojtík (Julina, Hábl), 30. Fojtík (Hábl). Rozhodčí: Vaněk – Tasch, Hollerová. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. Třetiny: 2:0, 2:3, 0:0. Diváků: 128. Kolín: Boček - Kubeš, Raul, V. Buhr, R. Buhr, Najbrt, Šafránek, M. Geier, Hrdý, Štěpják, Kvoch, Novák, Bejvl, Pabst. Trenér: Tejkal Stanislav.