Magazín Zlín říjen 2012

Bronz vystřelil Štít až v prodloužení

Triumfem ruských reprezentačních týmů skončil letošní skvěle obsazený turnaj ve sledge hokeji Lapp cup Zlín 2012. Hned za oběma „sbornými“ skončili hráči domácího celku.

Ve Zlíně startovalo celkem osm týmů z evropských zemí. „Třetí místo bylo maximem, ruské celky jsou nyní výkonnostně někde úplně jinde než ostatní. Je poznat, že se chystají na paralympiádu v Soči a trénují proto téměř denně,“ konstatoval útočník Lapp Zlín Erik Fojtík.

Souboj o třetí místo s italským celkem S. T. Eagles byl velmi dramatický. Zlín rychle prohrával 0:2, dokázal však srovnat. Italové však přidali třetí trefu a byli blízko vítězství, o které přišli v závěru poslední třetiny. O zisku bronzu pro domácí rozhodl brankou v prodloužení zlínský obránce Peter Štít.