Mf Dnes 15.12.2011

První porážka Mustangů ve Zlíně

Pardubický tým sledge hokeje poprvé v sezoně neuspěl a propadl na druhou příčku ligy.

PARDUBICE Mustangové z Pardubic se ve Zlíně utkali o pozici lídra tabulky s domácím družstvem. Od úvodních minut měli hosté převahu, která vyústila ve vedení 1:0 po první třetině. Ve druhé třetině Mustangové předvedli velké chyby v obraně, a domácí tak srovnali na 2:2. Závěr zápasu vyšel lépe domácím, kteří otočili nepříznivý stav 2:3 a dvěma góly strhli výhru 4:3 na svou stranu.
Nedělní zápas byl chladný, co se počasí týká, teploměr na stadionu ukazoval jen 3°C nad bodem mrazu, ale vřelý co se týká výsledku. Papírově slabší Studénku, navíc oslabenou neúčastí reprezentanta Erika Fojtíka, Pardubice porazily 6:1. Měly sice od začátku převahu, ale překonat skvělého Hulína v brance soupeře dokázaly až po deseti minutách hry. Ve druhé třetině přidaly dvě trefy a třikrát rozvlnily síť v závěrečné části.
Za zmínku stojí ve sledge hokeji nevídaná věc. Rozhodčí si ve sporné situaci u Hulínovy branky vyžádal konzultaci neexistujícího videorozhodčího. Po této konzultaci, kterou pobavil všechny hráče na ledě, gól pardubickým neuznal.
Za Pardubice se blýskl hattrickem a přihrávkou David Motyčka, čtyři body si připsal také Michal Geier (2+2) a tři body za asistence má Pavel Kubeš. Pardubice jsou na druhém místě tabulky za vedoucím Zlínem.