MF Dnes Karlovarský kraj 5.3.2012

Žraloci si vynutili rozhodující zápas, titul však už zůstal ve Zlíně

ZLÍN Stříbrem zacinkala nakonec letošní sezona sledge hokejistům karlovarských Žraloků. Finálovou sérii sice po domácí porážce 0:1 na úvod zdramatizovali skvělým vítězstvím 5:1 ve druhém duelu série ve Zlíně, z rozhodujícího utkání však v sobotu vyšli lépe přeci jen domácí, kteří zvítězili 2:0. Pohár pro čerstvého mistra už zůstal ve Zlíně. Poprvé v jeho historii.
První a třetí zápas finálové série se navzájem dost podobaly, ten prostřední však vyústil v karlovarskou exhibici. „Zápas určitě ovlivnil první vlastní gól Zlína, navíc hned po vhazování propadla gólmanovi střela od modré. Zahráli jsme dobře a organizovaně bez větších chyb a nedovolili jsme soupeři zápas zdramatizovat. V závěru jsme takticky trochu šetřili síly,“ řekl po pěti gólech ve zlínské síti Jiří Berger mladší, spokojený kapitán Žraloků. „Přijeli jsme si pro třetí zápas a to se nám povedlo. Jsme velmi spokojeni, zítra se může stát cokoliv,“ vysvětloval pro klubový web.
Jestliže však v pátek vedli Žraloci po čtyřech minutách 2:0, sobota přinesla zcela jiný průběh. Domácí tým hodil nepovedené vystoupení za hlavu a vyvaroval se fatálních chyb v obraně. Kritickou se ukázala být 22. minuta. Po sporném Fojtíkově zákroku hokejkou na Krupičku odrážejícího kotouč z obranného pásma hra zůstala před Vápenkou. Toho nejprve prověřil od mantinelu Gábl, aby po vhazování další Ďáblova střela po Hrbkově teči trefila Erika Fojtíka do helmy a od ní se puk nechytatelně přenesl přes Vápenku do branky.
Žraloky kuriózní gól neposlal do kolen, hned se snažili o vyrovnání. Zastavilo je však nešťastné zranění jejich obránce Nejedlého, který musel po střetu s Háblem ze hry. Po dvanácti vteřinách se Zlín Palátem prosadil podruhé. To už bylo na Karlovy Vary moc, domácí si už vedení pohlídali.