Náš Zlín březen

Zlínští sledge hokejisté slaví po třech letech titul

Pohárem pro vítěze play-off České sledge hokejové ligy se v letošním roce pyšní tým SHK LAPP Zlín. Hokejisté titul oslavili po domácím zápase s Pardubicemi, který skončil 5:2. Zlínský tým suverénně prošel vyřazovacími boji a svůj druhý titul v historii oslavil před více než pětistovkou diváků.

Tým SHK LAPP Zlín navíc získal za nejnižší počet trestných minut i cenu fair play. Zlínští hráči Zdeněk Hábl s Martinem Joppou se navíc zařadili do all-star týmu soutěže.

Hned úvodní vhazování druhého finálového utkání patřilo domácím. Ihned po buly se pokusil první rychlou akci rozehrát zlínský kapitán Zdeněk Hábl, ale jeho prudkou přihrávku nikdo ze spoluhráčů nezpracoval a pískalo se zakázané uvolnění. Hned další útočná akce domácích ale skončila brankou! Fojtík vystřelil od modré čáry, k puku odraženému od mantinelu se dostal Šafránek, který ještě našel před brankou volného Joppu a ten už měl snadnou práci!

V čase 8:31 se fanoušci v PSG aréně radovali podruhé. Joppa se dostal k náhodně odraženému puku a ujížděl sám na branku, svůj nájezd neproměnil, ale u dorážky byl jako první Marián Ligda, který zvýšil už na 2:0. Výbornou první třetinu domácích zpečetil Zdeněk Šafránek, který v čase 13:10 po nahrávce Erika Fojtíka zvýšil na 3:0.

I druhou třetinu začali aktivněji domácí. V 10. Minutě Joppa dojel prudké nahození Šafránka, přesnou přihrávkou našel na druhém křídle najíždějícího Fojtíka, který střelou do šibenice rozveselil domácí příznivce již počtvrté. O 25 vteřin později se Joppa odměnil Šafránkovi za předchozí přihrávku. Tentokrát se v úniku ocitl Šafránek, který kličkou oklamal ležícího Bočka a pojistil vedení domácích na 5:0.

Na začátku třetí třetiny se do gólové příležitosti dostali opět domácí, kterou však gólově neproměnili. Ve 3. Minutě se hosté přece jen mohli radovat ze vstřelené branky, domácí totiž nepochopitelně zaspali a ujíždějící Hering překonal Molka a snížil na 5.1. V čase 35:01 ovšem Molek inkasoval podruhé, když se dvojice Motyčka-Michalec dostala za zlínskou obranu. Deset vteřin před koncem ale bylo jasné, kdo zvítězí a zlínští fanoušci s velkým aplausem oslavovali titul.