Noviny Zlínska 1.12.2014

SHK LAPP Zlín – SKV Sharks Karlovy Vary 4:1

Foto z utkání: Jaroslav Kvapil

ZLÍN (ger) Nedělní duel přinesl souboj mezi celky SHK LAPP Zlín a SKV Sharks Karlovy Vary, které se po včerejším kole dělily o 2. – 3. příčku. Na lavičce byl i zlínský primátor Miroslav Adámek, nikoliv jako divák, ale jako zastupující lékař.
Utkání začali slibně domácí, nejdříve střílel Palát, střela Hábla jen těsně minula branku. V 6. minutě chybovala karlovarská obrana při rozehrávce, Fojtík se dostal do ideální střelecké pozice, ale přestřelil. V 9. minutě přišla velká chyba zlínských obránců ve středním pásmu, karlovarští se dostali do přečíslení dva na jednoho a Michal Geier kličkou překonal Molka a Karlovy Vary vedly 0:1. O dvě minuty později se pokusil odpovědět z dálky Julina, karlovarský brankář ale jeho pokus vytlačil na tyč. V 13. minutě Petr Stodůlka našel střílenou přihrávkou před brankou Paláta, ten však prudkou střelu nezpracoval. Minutu před koncem 1. třetiny namazal domácí Ligda hostujícímu Geierovi a mohlo to být už 0:2 pro hosty, nebýt Molka a jeho výborného zákroku.
Do 2. třetiny vstoupili zlínští aktivně a hned po 20 vteřinách prověřil brankáře hostí střelou z dálky Palát. Do dobré šance se dostali nejdřív Joppa a poté i Štít, ale nepodařilo se jim trefit branku. O chvíli později se před brankářem dostal k odraženému puku Stodůlka, ale z bezprostřední blízkosti brankáře nepřekonal.  Zlínští se dočkali úspěchu až v čase 7:02, kdy Martin Joppa využil chybu hostujícího obránce, vybruslil s pukem z rohu a střelou pod horní tyčku vyrovnal na 1:1! V závěru 2. třetiny se k puku po vyhraném buly dostal Julina a střelou k tyči obrátil vývoj utkání na 2:1 ve prospěch domácích!
Zlín v 3. třetině rozhodně nechtěl bránit jednobrankové vedení. Dvakrát se o přečíslení pokusil Joppa, pokaždé však byla přihrávka příliš prudká a akce skončily zakázaným uvolněním. V čase 5:04 Palát po spolupráci s Fojtíkem zvýšil na 3:1! V 9. minutě Julina vystihl rozehrávku domácích, střela se mu však nepovedla. Do přečíslení se dostali Palát s Háblem, jenže Palát nepřihrál přesně. I tak se ale Zdeněk Hábl dostal k puku a trefil horní tyčku! Tři a půl minuty před koncem utkání se hostům naskytla příležitost zdramatizovat celý zápas, když rozhodčí poslal na trestnou lavici domácího Fojtíka za napadení. Hosté zkusili hru bez brankáře 6 proti 4, ovšem po buly našel k Palát na modré čáře Joppu, jenž ze středního pásma poslal puk do prázdné karlovarské branky a zvýšil na 4:1! Zlínští ani v závěru utkání nepolevili a žralokům nedovolili zdramatizovat utkání.
SHK LAPP Zlín: S. Molek , P. Julina, E. Fojtík, P. Štít, Z. Hábl, P. Stodůlka, D. Palát, M. Ligda, M. Joppa, P. Kudrna, D. Hábl
SKV Sharks Karlovy Vary: B. Mach, M. Hrbek, J. Berger, J. Forgo, M. Geier, K. Wágner, P. Otčenášek, V. Kovářik, L. Karafiát
V dalším kole se SHK Lapp Zlín představí na ledě jihočeského týmu  Kings Č. Budějovice a pardubických Mustangů 13. a 14. prosince.