Noviny Zlínska 17.1.2015

SHK LAPP Zlín dělí jedno vítězství od finále

Foto z utkání s Karlovými Vary ve Zlíně: Jaroslav Kvapil

KARLOVY VARY/ZLÍN - Play-off České sledge hokejové ligy začalo pro hráče SHK LAPP Zlín vítězstvím nad týmem SKV Sharks Karlovy Vary na jeho ledě 0:4. Přestože v obou letošních utkáních těchto týmů zvítězil Zlín poměrně jednoznačně (3:1, 4:1), očekával se mnohem vyrovnanější zápas také proto, že po základní části dělily oba týmy tři body.
Začátek první třetiny mnoho sledge hokejové krásy nepřinesl, hrálo se velmi opatrně. Po několika nepřesnostech na obou stranách hráli Zlíňané přesilovou hru. Výhoda zlínských trvala však jen 12 vteřin, střelou po buly dostal Hábl puk před branku, kde se k němu dostal Fojtík a pohotovou dorážkou poslal hosty do vedení 0:1!
Druhou třetinu začali útočně domácí, ale dobře rozehranou akci karlovarského Bergera zastavil ofsajd.  V čase 17:35 se zlínští nakonec další branky dočkali! Joppa nedříve minul prázdnou branku při situaci dva na jednoho, karlovarská obrana zaspala a umožnila zlínským útočníkům pokračovat v akci, kterou zakončil Joppa a zvýšil vedení na 0:2! Domácí mohli snížit ve 22 a 24. minutě Geierem, Matoušek byl ale neprůstřelný.  Zlínští nechávali domácím hodně místa, tři minuty před koncem se do velké šance dostal opět Geier, kdy po jeho dorážce zazvonila tyč!
V třetí se do velké šance dostal zlínský Kudrna, ale Macha nepřekonal. Až v čase 36:45 se Fojtík přes obránce dokázal prosadit a zvýšit náskok na 0:3 pro zlínské! O minutu a 21 vteřin poté rozehrál Matoušek puk o mantinel, tam se jej zmocnil Hábl a šikovnou střelou zvýšil vedení na 0:4!
Po 45 minutách tedy SHK LAPP Zlín jednoznačně zvítězil 0:4 a získal první bod v semifinálové sérii. V druhé semifinálové dvojici to byli Mustangové Pardubice, kteří už v sobotním utkání porazili Spartu Praha 4:1 a stejně jako SHK LAPP Zlín se přiblížili postupu do finále.
SHK LAPP Zlín: Matoušek (Molek) – Julina, Z. Hábl, Štít - Fojtík, Palát, Stodůlka, Kudrna, Ligda, Joppa.
SKV Sharks Karlovy Vary: Mach (Bozděk) – Hrbek, Nejedlý, Berger, Forgo - M. Geier, Wágner, Kovářík, Karafiát, Očenášek, Schneider.
Na domácím ledě PSG Arény ve Zlíně se SHK LAPP Zlín představí v sobotu 31. ledna od 14:45 hodin, kde budou zlínští útočit na postup do finále. V případě prohry Zlína se odehraje rozhodující utkání již následující den v neděli 1. února v 11:30 hodin. Pro fanoušky, kteří navštíví domácí zápasy SHK LAPP Zlín bude připravena tombola o věcné ceny, které věnovali partneři zlínského sledge hokeje.