Noviny Zlínska 6.3.2015

Zlínští sledge hokejisté jsou Mistry České republiky

Dobrá práce. Titul je ve Zlíně. Foto: SHK Lapp Zlín

ZLÍN - Vyprodaná PSG aréna byla dnes svědkem triumfu zlínských sledge hokejistů. Po tříletém čekání získali titul Mistrů České republiky. Dvě minuty před koncem utkání již halou zněly oslavné chorály. Nikdo z přítomných totiž nepochyboval, že vytoužený titul je ve Zlíně! Diváci aplaudují ve stoje a skandují mistři, mistři, mistři! V pětačtyřicáté minutě je dobojováno. Rozhodčí posledním hvizdem do píšťalky ukončil druhý finálový zápas. Vytoužený titul získali sledge hokejisté SHK LAPP Zlín podruhé v historii. Hala bouří nadšením.
SHK LAPP Zlín – SHK Pardubice 5:2 (3:0, 2:0, 0:2). Branky a nahrávky: 2. Joppa (Šafránek, Fojtík), 9. Ligda (Joppa), 14. Šafránek (Fojtík, Ligda), 25. Fojtík (Joppa, Šafránek), 25. Šafránek (Joppa, Ligda) – 32. Hering, 36. Buhr (Kvoch). Vyloučení: 0. Rozhodčí: Wesley – Hradil, Řezníček. Diváci: 529 (Vyprodáno)
SHK LAPP Zlín: Molek (Matoušek) – Julina, Z. Hábl, Štít – Fojtík, Palát, Stodůlka, Kudrna, Ligda, D. Hábl, Šafránek, Joppa.
SHK Pardubice: Boček (Drahý) – Kvoch, J. Kubeš, P. Kubeš, R. Buhr – Motyčka, Kolek, Štěpják, Doležal, Hýbner, Michalec, Homíček, V. Buhr, Kořínek, Hering, Chudomský.
Stav série před zápasem: SHK Zlín – SHK Pardubice 1:0.
Domácí si dnes prostě šli za svým cílem, od začátku utkání měli převahu a ani chvilkové polevení v koncentraci na začátku třetí třetiny už je mrzet nemuselo, konečné skóre druhého a rozhodujícího finále je 5:2! Oslavy titulu mohou začít.
Nejlepší hráči dnešního utkání podle trenérů: Zdeněk Hábl, Zlín a Tomáš Kvoch, Pardubice.
Nejlepší hráči podle pozorovatelů sledge hokejové ligy: Martin Joppa, Zlín a Bernard Hering, Pardubice.
Zlínský tým dostává také trofej pro tým Fair play, tudíž celek, který byl nejméně vylučovaný, v celé ročníku nasbíral pouze 20 trestných minut.
Je to tady, sledge hokejisté Zlína za doprovodu hudby We Are The Championse od skupiny Queen přebírají mistrovský pohár a zlaté medaile!