Noviny Zlínska 9.1.2015

SHK Lapp Zlín porazil Olomouc, v play-off hraje se Žraloky

O dramatické okamžiky není v sledge hokeji nouze. Foto: Jaroslav Kvapil

ZLÍN - Poslední utkání základní části České sledge hokejové ligy odehráli sledge hokejisté SHK LAPP Zlín na domácím ledě s týmem Kohoutů Olomouc a zvítězili 5:0.
Zlín začal v první třetině ofenzivně a držel puk na svých hokejkách. Olomouc se od začátku dostala pod tlak, ale úspěšně se bránila. Vyloženou šanci promarnili v 8. minutě během přesilové hry domácí Fojtík s Ligdou, kteří se dostali sami před brankáře. Olomoučtí se do kombinace dostali v 10. minutě, prudká střela od modré ale minula domácí branku. O dvě minuty později se Davidu Háblovi puk dostal pod brusli a jeho střela už neměla potřebnou razanci. O minutu později Ligda přestřelil branku Kohoutů. Minutu a 14 vteřin před koncem byl vyloučen Stodola na dvě minuty, zlínským ale chybělo pořádné zakončení. První třetina tedy skončila za nerozhodného stavu 0:0.
Ve 2. třetině hostujícího Kudelu již po 15 vteřinách z dálky prověřil Zdeněk Hábl. Ve 3. minutě se do vyložené šance dostal domácí Štít, ale mířil nad branku. O dvě minuty později po vyhraném buly Fojtík přihrál na modrou na Hábla, který vybídl k tečování před brankou volného Kudrnu, jehož teč jen těsně minula branku. Radost domácím udělal až Palát, který tři minuty před koncem 2. třetiny po spolupráci se Štítem, vybruslil až před branku a přesnou střelou do horního rohu branky poslal domácí do vedení 1:0! Krátce po něm přidal druhou branku Fojtík, který zachytil vyhozený puk, a jeho střela se s pomocí levé tyče dostala do branky - 2:0!
Začátek 3. třetiny připomínal úvod zápasu. Hráči SHK LAPP Zlín dobývali hostující branku, ale obranná hra Olomouce pro ně byla téměř neprostupná. Ve 3. minutě se dostal do šance Fojtík, ale nedokázal dostat puk přes ležícího Kudelu do b ranky. Vzápětí se do stejné situace dostal Kudrna. Mezi úspěšné střelce se zapsal až Peter Štít, který v čase 5:42 prostřelil olomouckého brankáře a zvýšil na 3:0! V 7. minutě se Julina z pozice obránce vydal do útoku, šikovně se vyhnul dvěma soupeřům, ale jeho střelu ukryl Kudela do lapačky. V čase 8:32 našel Ligda přihrávkou úplně volného Stodůlku, který zvýšil vedení domácích na 4:0 a utkání se poté již jen dohrávalo. Domácí fanoušci si mohli naposled zakřičet ještě minutu a 4 vteřiny před koncem 3. třetiny, kdy Zdeněk Hábl poslal střílenou přihrávku na Kudrnu, který svou tečí zvýšil na konečných 5:0!
SHK LAPP Zlín:  J. Matoušek (S. Molek) – P. Julina, E. Fojtík, P. Štít – Z. Hábl, P. Stodůlka, D. Palát, M. Ligda, P. Kudrna, D. Hábl.
SOHO Olomoučtí Kohouti: M. Kudela – J. Veselý, M. Brix, T. Rozkopal, P. Prášil, – M. Černoch, M. Novák, J. Stodola, M. Gergely, L. Geier, R. Staněk
Do play-off České sledge hokejové ligy vstoupí hráči SHK LAPP Zlín (2. místo po základní části) již v neděli 11. ledna na ledě úřadujících mistrů Žraloků z Karlových Varů (3 místo po základní části). Druhou dvojici pro play-off tvoří týmy Sparta Praha sledge hokej (1. místo po základní části) a SHK Mustangové Pardubice (4. místo po základní části).
Protože se play-off hraje na dvě vítězná utkání, každá série začíná vždy na ledě týmu, který měl horší postavení v tabulce po základní části. Druhé a případné třetí utkání se pak odehrají na ledě lépe postaveného týmu.  Na domácím ledě PSG Arény ve Zlíně se SHK LAPP Zlín představí až v sobotu 31. ledna 2015 a případně v neděli 1. února 2015 ve 3. rozhodujícím utkání.  Pro zlínské diváky a fanoušky je opět připravena tombola.