Noviny Zlínska 9.12.2013

Sledge hokejisté nedovolili ve dvou utkáních Studénce ani jediný gól

ZLÍN/STUDÉNKA (jul) Sledge hokejisté SHK LAPP Zlín odehráli o tomto víkendu dvě poslední utkání v letošní sezóně. Nejprve v sobotu 7. prosince se utkali od 13.00 hodin na domácím ledě s týmem HC KES Studénka. V neděli 8.12. od 10.00 hodin  sehráli druhé utkání se stejným soupeřem na zimním stadionu ve Studénce.
Statistiky před sobotním zápasem mluvily jasně. Tým SHK LAPP Zlín vystupoval o víkendu Statistiky před sobotním zápasem mluvily jasně. Tým SHK LAPP Zlín vystupoval o víkendu v roli favorita, který s náskokem 6 bodů vede tabulku české sledge hokejové ligy. Naopak HC Studénka již od začátku soutěže setrvává na posledním 6. místě, kdy v šesti odehraných utkáních nezískal ani bod a vstřelil pouhou jednu branku.
V sobotním zápase Zlín zvítězil 6:0. Domácí svého soupeře téměř nepustil k puku a hra se po velkou část zápasu odehrávala v obranném pásmu Studénky. V první třetině se blýsknul hattrickem domácí David Palát, který v 6., 10. a 14. minutě postupně nastřílel hostujícímu Kudelovi 3 branky. Palátovu sérii branek rozdělil ještě zlínský Marian Ligda, který se po Palátově nahrávce prosadil ve 12. minutě, kdy zvyšoval už na 3:0. Druhá a třetí třetina se odehrávala podle podobného scénáře. Zlínu se podařilo přidat ještě další  dvě branky, kdy nejprve ve 21. minutě vstřelil svou čtvrtou branku v zápase David Palát.  Sedm minut před koncem zápasu uzavřel střelecké konto domácí Šnajdar, který po Fojtíkově přihrávce zpoza branky překvapil hostujícího brankáře Kudelu.
Na nedělní utkání se tým SHK LAPP Zlín vypravil již v sobotu večer, protože utkání ve Studénce bylo naplánováno na dopoledne. Zlínští do utkání nastoupili bez absentujícího kapitána Hábla. Už podle sobotního utkání bylo zřejmé, že tým ze Zlína má v současnosti nad Studénkou velkou převahu a během jednoho dne se těžko něco změní. Studénka ani v nedělním utkání nenašla na Zlín recept, i když díky drobným chybám v obraně Zlína se hráči Studénky dostali dvakrát do nebezpečné situace. Vše ale s přehledem vyřešil brankář Matoušek. Utkání ve Studénce se změnilo téměř v exhibici, kdy tři branky v utkání vstřelil Ligda, mezi dvougólové střelce se zařadili Stodůlka, Šnajdar, Fojtík a Julina a po jedné brance si připsali David Hábl a David Palát. Po 45 minutách hry se ukazatel skóre zastavil na hodnotě 0:13 ve prospěch Zlína.
Hráči SHK LAPP Zlín tedy svému trenérovi a sobě nadělili předčasně pod stromeček 6 bodů do tabulky, čímž si upevnili průběžné první místo a prodloužili svou sérii neporazitelnosti na osm zápasů.
Petr Julina, vedoucí zlínských sledge hokejistů.