Novojičínský deník 18.12.2009

ZAS Sedící Medvědi Zlín - HC KES Studénka Sledge 6:2 (3:0, 0:1, 3:1)

Utkání nezačalo pro hosty zrovna ideálně. V 6. minutě vyrazil Hornich, ale tváří v tvář zlínskému gólmanu Matouškovi nedal. Podle hesla nedáš – dostaneš založili hned vzápětí akci domácí a pouhých 14 sekund po obrovské šanci Hornicha otevřel skóre utkání Herink – 1:0. Druhý zásah přidal v 7. minutě Šnajdar a do třetice pro domácí skóroval v 16. minutě Palát – 3:0. Hosté mohli zkorigovat, vytvořili si několik dobrých střeleckých příležitostí, ale proti Matouškovi neuspěli.

Nástup do druhé části se Studénce vydařil. Svůj tlak ještě zvýšila v přesilovce, ale na branku si musela počkat až do 33. minuty, kdy snížil Hornych – 3:1.

Nástup do poslední části byl ze strany Studénky ještě lepší. Ve 43. minutě využil přihrávku Hornicha Fojtík a bylo to o branku – 3:2. Pak se ale začaly dít věci. Zlín nejprve v čase 48:48 navýšil své vedení brankou Juliny (4:2), proti čemuž protestoval Fojtík, který si od rozhodčích vysloužil desetiminutový osobní trest. V 58. minutě pohřbil naděje hostí na zvrat Šojdr a pomyslný hřebíček do rakve zatloukl minutu a pět sekund před závěrečnou sirénou Hábl – 6:2.