OLOMOUCKÝ deník 23.10.2008

Sledge hokejisté dali šest gólů a vyhráli

Olomouc - Výbornou koncovkou se prezentovali sledge hokejisté Olomouce ve druhém kole České sledge hokejové ligy. V moravském derby vyhráli ve Zlíně 6:3 a v tabulce se dostali na čtvrté místo. Na třetí Spartu navíc ztrácí jen bod, a to mají odehráno o zápas méně. Hattrickem se ve Zlíně blýskl kapitán Olomouce Libor Geier.Olomouc vstoupila do utkání aktivně a už v osmé minutě se dočkala první branky. Střelou k tyči otevřel skóre Kvoch. Zlín o chvíli později vyrovnal zásluhou Šojdrovy rány pod víko.Uplynulo však jen pár desítek vteřin a vedení na stranu Hanáků vrátil Geier střelou ze středního pásma. Těsně před první sirénou zvyšoval už na 3:1 pro Kohouty Stodola.V polovině utkání přidal z dorážky čtvrtý gól Olomouce opět Geier, ovšem Zlínští vzápětí snížili z hokejky Stodůlky. Mora si vyžádala oddechový čas, trenér Brix svým svěřencům vysvětlil svou představu o hře.Ovoce to přineslo až v úvodu třetí dvacetiminutovky, kdy se nejprve prosadil potřetí v zápase Libor Geier, čímž vyhnal gólmana Matouška z klece.Chvíli po něm vsítil šestou branku Kvoch. Domácí se už v závěru zmohli pouze na kosmetickou úpravu skóre. Tři minuty před koncem uzavřel na konečných 3:6 Palát.„Brankář dnes tým moc nepodržel, ale stává se to,“ okomentoval prohru vedoucí zlínského mužstva Petr Julina.Naopak trenér Olomouce Martin Brix byl s výhrou spokojený: „Výkon mužstva byl dnes slušný. První a třetí třetinu jsme hráli hodně dobře, zatímco druhou třetinu nás soupeř přehrával. Do utkání jsme šli s cílem získat tři body, což se nakonec podařilo.“V dalším kole zajíždějí Hanáci do Českých Budějovic a Kolína.

ZAS Zlín – APA VČAS Olomouc 3:6 (1:3, 1:1, 1:2)

Branky a přihrávky: 14. Šojdr, 34. Stodůlka (Hábl), 58. Palát (Hábl, Julina) – 8. Kvoch (Staněk), 16. Geier, 19. Stodola, 33. Geier, 43. Geier (J. Veselý), 44. Kvoch (Fojtík). Rozhodčí: Řezníček, Bublák. Vyloučení: 0:1, bez využití. Diváci: 40.
Olomouc: Hulín (od 60. Voženílek) – Keller, Veselý K., Kvoch – Staněk, Geier, Stodola, Havlík, Fojtík, Veselý J. Trenér: Martin Brix.
Pořadí ČSHL po 2. kole: 1. K. Vary 11 bodů, 2. Kolín 7, 3. Sparta 5, 4. Olomouc 4, 5. Zlín 3, 6. Č. Budějovice 0.