Vozíčkář 26.9.2016

E.P.C. Management České sledge hokejová liga začala

Zlínští sledge hokejisté vstoupili do E.P.C. Management České sledge hokejové ligy úspěšně. V Litvínově sice první dvě třetiny nedokázali svou jasnou převahu proměnit ve vícebrankový náskok, zápas však měli ve svých rukou neustále a nakonec berou tři body za výhru 8:0. Brankář Molek si tak na úvod připsal čisté konto. Sezónu gólově otevřel služebně nejstarší hráč ligy a zároveň svým hattrickem přispěl k výhře v Litvínově.
Druhý den pro úřadující mistry tak úspěšný nebyl. Karlovy Vary zvládly odplatu za Superfinále a Zlínu daly lekci z produktivity. Pouhých osm střel stačilo Žralokům na to, aby na domácím ledě zvítězili nad úřadujícími šampióny ze Zlína poměrem 3:2.

Litvínov – Zlín  0:8 (0:1, 0:1, 0:6)
Hráči SHK LAPP Zlín na ledě dominovali od úvodního buly, pouze však chyběly góly. Ten první vsítil pět sekund před první sirénou služebně nejstarší hráč ligy Pavel Julina. Po úvodních patnácti minutách byl počet střel 16:0 pro Zlín, na branky ale jen 1:0.
Prostřední dějství se neslo ve stejném duchu. Jediná šance domácích skončila střelou nad branku. Celkově ve druhé části LAPPáci vypálili patnáctkrát oproti dvěma pokusům soupeře, prosadili se však jen jednou. Opět v posledních vteřinách periody uspěl Martin Joppa.
Zvonily tyče, břevna… A až ve třetí třetině to tam konečně začalo Moravanům pořádně padat. Postupně se prosadil Zdeněk Hábl, Zdeněk Šafránek, dvakrát David Palát a hattrick dokonal Pavel Julina. Zlín tedy poklidně před jedenácti zlínskými fanoušky, kteří vážili tuto cestu, zvítězil 8:0.
„První dvě třetiny byly katastrofické, přizpůsobili jsme se totiž soupeřově laxní hře. Nikam jsme nespěchali, útok byl strašný,“ upozornil Pavel Julina na to, že polovinu gólů obstarali obránci. „Litvínovu navíc zachytal parádně brankář. Až ve třetí třetině se hrálo úplně jinak, zrychlili jsme hru a začali kombinovat. Zkrátka jsme se odpoutali od jejich hry a začali hrát svůj hokej,“ řekl tříbrankový Pavel Julina.

Sestava Litvínova: Kokeny (40. Weser) – Štiber, Záluský, Ulmann – Veselý, Žižka, Bláha, Očenášek (C), Synek, Resch, Matthes.
 Sestava Zlína: Molek (Matoušek) – Julina, Šafránek, Hábl Z. (C) – Stodůlka, Palát, Ligda, Šnajdar, Hábl D., Slováček, Joppa, Rauš.
Branky a nahrávky: 15. Julina (Z. Hábl, Ligda), 30. Joppa (Julina), 33. Hábl Z. (Joppa, Ligda), 36. Šafránek, 37. Palát (Rauš), 40. Julina (Šafránek), 44. Julina (Palát), 45. Palát.
Statistika: Vyloučení: 0:2 Využití: Bez V oslabení: Bez. Střely: 48:2 (16:0, 15:2, 17:0) Vyhraná buly: 42:14.

Karlovy Vary – Zlín 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)
LAPPáci se trápili celý zápas v koncovce. Úvod zápasu patřil Zlínu. Ten obléhal branku Macha dlouhé minuty, ale marně. Žraloci se dostali k prvnímu střeleckému pokusu až v šesté minutě, za to ale slavili úspěch. Geier našel zpoza branky v předbrankovém prostoru Jiřího Forga, který z první poslal puk za záda Matouška.
Moravané byli nadále aktivnějším celkem, ovšem měli potíže v koncovce. Naopak lekci z produktivity dávali Karlovarští Zlínu nadále, vteřinu před koncem první patnáctiminutovky Joppa prohrál souboj s Jiřím Forgem, jenž zvýšil na 2:0. Byla to teprve třetí střela Varů…
Do prostředního dějství vstoupil LAPP s vervou, hned po buly se prosmýkl kupředu Šafránek, snížit ale nedokázal. V čase 17:48 už však Zlín skóroval. Joppa nalezl při přečíslení pod břevno střílejícího Davida Hábla. Uběhla minuta a druhý z bratrů Háblů srovnal. Dalšího brejku využil Zdeněk Hábl.
Hosté si následně vybrali oddechový čas. Ani to ale hosty nezastavilo v náporu, ti však místo obratu inkasovali. Při nepřehledné situaci v brankovišti Palát zalehl puk a sudí nařídil trestné střílení. To Michal Geier proměnil kličkou a zakončením pod přesunujícího se Matouška.
Ve třetí periodě se hrálo jen a zase u branky Macha. Zlín sice pokračoval už bez zraněného Šnajdara, jenž o přestávce odcestoval do nemocnice, i tak ale měl jasnou převahu. Střelecká potence LAPPu ovšem pokračovala a Žraloci tak i s osmi střelami za zápas zvítězili 3:2.
„Rozhodla naše střelecká nemohoucnost. Šancí na to, abychom vyhráli, jsme měli dost. Ve třetí třetině jsme soupeře nepustili z pásma, ale na to se bohužel nehraje. Prohra mě mrzí o to víc, že jsme byli prostě lepším celkem,“ mluvil po utkání zklamaně trenér SHK LAPP Zlín Tomáše Sedláček.
Sestava Karlových Varů: Mach – Hrbek, Nejedlý, Wágner, Geier, Forgo, Berger, Janko, Kovářík, Haas.
 Sestava Zlína: Matoušek (Molek) – Julina, Šafránek, Z. Hábl, Stodůlka, Palát, Ligda, Šnajdar, D. Hábl, Joppa.
Branky a nahrávky: 6. Forgo (Geier), 15. Forgo, 24. Geier – 18. D. Hábl (Joppa), 19. Z. Hábl (Šafránek, Palát).
Statistiky: Vyloučení: 2:1, navíc TS pro SKV (provinil se Palát) – TS proměněno. Využití: 1:0 V oslabení: Bez. Střely na branku: 8:22 (3:8, 4:7, 1:7) Vyhraná vhazování: 19:32.