Bubnová palba Sparty překonala zlínské ofenzivní vlny

V prvním vzájemné zápase letošního ročníku sledgehokejové ligy dostala Sparta ve Zlíně bůra. Do odvety proto Pražané naskočili dostatečně nabuzení a chtěli Medvědům porážku vrátit. Tím spíš, že se v posledním letošním kole již zcela vážně hrálo o postup do play-off.
První perioda začala vzájemným oťukáváním, během kterého se do vedení dostali domácí. Ve středním pásmu se v patnácté minutě dostal k puku Němec, popojel za červenou čáru a pamětliv rady gólmana Vápenky prověřil z dálky pozornost druhého reprezentačního brankáře Matouška hájícího branku Zlína. Matoušek připraven nebyl, takže mu nezbylo než vylovit kotouč zpoza svých zad a podat jej rozhodčímu Pelantovi.
Na začátku druhé třetiny si exzlínský brouk Zapletal ve středním pásmu postupně vychutnal dva dotírající hráče navlečené do žlutomodré švédské kombinace, nahodil na Matouškovu branku, a jelikož Matoušek opět nedával pozor, propadl puk až za brankovou čáru.
Následně začalo z pohledu sparťanské obrany v Tesla Aréně peklo. Jeden útok hostí za druhým se valil na Vápenkovu branku. Případným Krupičkovým brejkům se bránili už preventivně, kapitána Sparty nenechali vůbec rozjet. Na druhé straně kapitán-medvěd Hábl, působil Spartě nesmírné problémy. Jeho řádění bylo korunováno úspěchem, když přihrál do druhé vlny Šojdrovi na kontaktní gól. Zlínští svůj nápor následně ještě zvýšili a sparťané ztěžka lapali po dechu. Konec druhé části hry přišel v pravý čas, a malá domluva s obsluhou rolby umožnila během prodloužené přestávky nabrat domácím potřebné síly.
Ve třetí třetině byl Zlín v permanentním náporu, ale jeho útočná snaha se stala dost stereotypní. Rychlonožka Hábl vždycky zatáhl puk podél mantinelu a nahrál před branku, kde se jeho spoluhráči mydlili se sparťanskými beky. Několikrát byla zasažena branková konstrukce, několikrát před Vápnem hořelo, ale skóre se ani jednou neměnilo. Nezměnilo se ani v poslední minutě při zlínské power-play. Sparta vydřela výhru 2:1 a během úspěšného víkendu i šest důležitých bodů pro postup do nadstavbové části.