První celkovou porážku v základní skupině udělil Mustangům tým Lapp Zlín.

První celkovou porážku v základní skupině udělil Mustangům tým Lapp Zlín

Mustangové z Pardubic byli v sobotu hostovat ve Zlíně. Zde se utkali s domácím týmem Lapp Zlín. Již úvodní minuty ukázaly převahu hostujícího mužstva, který vedl k prvnímu gólu Mustangů. Po první třetině vedl hostující tým 0:1.

Druhá třetina přinesla další gól Mustangů, ale bohužel také velké chyby v obraně hostujícího mužstva, které byly potrestány dvěma brankami, těsně před skončením třetiny. Druhá třetina skočila vyrovnáním skóre na 2:2.

Třetí třetina zápasu skončila překvapivě vítězstvím domácího týmu i přesto, že v úvodu této třetiny se dostali Mustangové do vedení.  Tým SHK Lapp Zlín nakonec obrátit hru ve svůj prospěch a vyhrál 4:3.

Po smolně prohraném sobotním zápase se Zlínem se pardubičtí hráči přesunuli do severo-moravské Studénky.  Ubytování bylo zajištěno přímo na ZS HC Studénka. Po lehké večeři většina týmu relaxovala v bazénu, který je přímo na stadionu a je veřejně přístupný.

Pro pardubické sledgehokejisty se jednalo o první venkovní zápasy s nutností přespání. Velice záhy byli odhaleni hráči, kteří budou pro své mohutné chrápání příště těžko hledat parťáky na pokoj.

Vzhledem k poklesu venkovní teploty hráče v neděli dopoledne přivítal chladný zimní stadion. Teploměr na stadionu ukazoval 3° nad bodem mrazu.

Studénečtí byli papírově slabším soupeřem a navíc k zápasu nenastoupil reprezentant Erik Fojtík. Možná právě proto jejich hra vypadala úplně jinak, než pardubičtí očekávali.

Pardubice měly od začátku převahu, ale nedokázaly překonat skvělého Hulína v brance soupeře. To se podařilo až po deseti minutách hry. Od té chvíle doplňovali postupně elitní útok Pardubic všichni hráči ze střídačky. Ve druhé třetině se podařilo pardubickým zvýšit náskok na rozdíl tří gólů. Třetí třetinu, kromě tří gólů Pardubických a jednoho Studéneckých, zpestřilo neproměněné trestné střílení pardubického Marka Michalce.

Za zmínku určitě stojí ve sledgehokeji nevídaná věc. Rozhodčí, ve zdánlivě sporné situaci u Hulínovy branky, požádal o konzultaci neexistujícího videorozhodčího. Po této „konzultaci“ (za stavu 1:5 pro nás), kterou pobavil všechny hráče na ledě, gól pardubickým neuznal.

Za Pardubice se blýskl hattrickem David Motyčka (tři góly a jedna asistence), čtyři body si připsal Michal Geier (dva góly a dvě asistence), tři body má Pavel Kubeš (tři asistence) a za jeden vstřelený gól si připisuje bod obránce Tomáš Kvoch.

Pardubice celý zápas vyhrály 6:1. Pokud by se však hrálo na vyhraná vhazování, tak by určitě vyhrála Studénka. V této činnosti vynikal obzvláště domácí Kudrna. Pardubičtí musí na této činnosti hodně zapracovat.

Po víkendovém kole zůstávají Pardubice na druhém místě za vedoucím Zlínem.

SHK Lapp Zlín vs. SHK Mustangové Pardubice

Branky a nahrávky: 30. Hábl, 30. Hábl (Stodůlka), 43. Hábl (Palát), 44. Julina (Stodůlka, Štít) - 10. Geier (Kubeš), 25. Michalec (KUBEŠ P., Geier), 40. Geier

HC Studénka  vs. SHK Mustangové Pardubice

Branky a nahrávky:39. Keller (Staněk) - 10. Geier (Kubeš), 18. Motyčka (Geier), 28. Motyčka (Geier), 32. Motyčka (Kubeš P.), 37. Kvoch (Motyčka), 40. Geier (Kubeš P.)