Zlínský deník 24.2.2015

Výhoda je výrazně na naší straně

Zlín – Po první třetině se chvílemi cítil na vystřídání, přesto se ve zbytku utkání stal oporou a významně se podílel na důležitém úvodním finálovém vítězství (4:2). Zlínským sledgehokejistům po vystoupení v Pardubicích totiž schází krůček, aby podruhé v historii vybojovali mistrovský titul. Po třech letech. „Psychická výhoda je výrazně je výrazně na naši straně, ale rozhodnuto není. Pokud k utkání přistoupíme jako v Pardubicích, nemám strach, že pohár bude nad našimi hlavami,“ culí se brankář Lapp Zlín Jan Matoušek, jenž se už těší na odvetu v pátek 6. Března od 18:30 hodin. „Jsme pod menším tlakem, vše je v našich rukách,“ potvrdil reprezentační gólman, který v polovině května oslaví 30. narozeniny.

Po 16 sekundách zápasu jste sice vedli, ale domácí zápas otočili. Jak vám v tu dobu bylo?

Hlavně rychlá a hlavně laciná vyrovnávající branka se podepsala na mé pohodě. Má nervozita poté byla cítit až na strop. V první třetině se mi ještě povedla jedna minela, naštěstí jsem ale měl dobře postavenou bránu. Dostat z toho gól, nechal bych se vystřídat. Přestože jsme prohrávali, věřil jsem, že máme natolik kvalitní tým, který dokáže minimálně vyrovnat.

V neděli v Pardubicích byl návštěvou 450 fanoušků vytvořen divácký rekord sledgehokejové ligy. Překonají jej zlínští fanoušci?

Moc bych si to přál a věřím, že je během dvou týdnů přesvědčíme, aby na rozhodující zápasy přišli. V Pardubicích panovala skvělá atmosféra, podobná té z Karlových Varů, kde také chodí okolo dvou set fandů a navíc s bubny. Osobně mám takové prostředí rád. Nejlepší jsem zažil na paralympiádě ve Vancouveru, kde bylo na zápase pět a půl tisíce diváků. Pěkné to bylo i na šampionátu v Ostravě, kde jich na nás chodilo přes tisíc.

Budete chytat i v odvetě příští pátek?

Nevím. Zatímco v základní části jsme se s kolegou pravidelně střídali, v play off je to podle formy a hlavně rozhodnutí trenéra. Uvidíme, komu dá důvěru.

Máme už tedy nakoupeny doutníky a šampaňské?

Věříme si, ale já podobná gesta nemám rád, jsem v tomto pověrčivý a nevěstí to nic dobrého. Poslední krok je nejtěžší a věřte, že to není jen fráze. Já věci k oslavě budu řešit až po odpískání vítězného duelu. (Úsměv).