Zlínský nočník 12.2.2017

Zlínští sledge hokejisté jdou ve Švédsku do finále

Hráči zlína v Malmö ovládli základní skupinu, v níž porazili domácí FIFH, tým Nacky a neprohráli ani s norským Oslem. Dnes je čeká finále mezinárodního turnaje. Skvělou zprávu ze severu Evropy přineslo semifinálové utkání mezi LAPPem a domácím FIFHem, které čeští bojovníci vyhráli poměrem 3:1. Souboj o zlato se odehraje dnes ve 14:15 proti Oslo Tigers, které v semifinále porazilo Dolný Kubín hladce 5:0.

Zlínští sledge hokejisté po čtyřech zápasech stále bez ztráty bodu vedou Malmö open. V zápase s domácím FIFH Malmö sice inkasovali první gól na turnaji, následně ale zběsilým finishem dokázali otočit průběh utkání a zvítězit 3:1.

Lappáci do utkání vstoupili dobře, hned po úvodním buly se dostal do úniku Palát, branku ale minul. Na druhé straně musela fungovat vyrážečka Matouška, ovšem podařilo se jí to pouze jednou. Na podruhé už rána Lundgrena od modré čáry zapadla pod horní tyčku.

Vyrovnat mohl Zdeněk Hábl, zblízka ale po pasu Kubeše pálil mimo. Při následné přesilovce kapitán LAPPu zase zahrozil, trefil ale jen břevno. Před pauzou měl parádní možnost i Krupička či Palát, ani oni však neuspěl.

Na začátku druhého poločasu Zlínští hráli další početní výhodu, Kubeš ani Krupička ale neuspěli. Hned vzápětí se naskytla další početní výhoda pro Lappáky, na kterou si dokonce trenér Tomáš Sedláček vzal oddechový čas. Jenomže… následné téčko na Kubeše odpískáno nebylo, Háblovo držení ale ano.

Švédové však v zápase měli pět vyloučených hráčů, a až čtvrté vyloučení LAPP využil k vyrovnání. Zdeněk Hábl si sjel mezi kruhy a propálil gólmana FIFHu. To zrovna do konce zápasu zbývalo šest minutUběhly další tři a Zlín už vedl, další přesilovku využil Zdeněk Krupička, jenž byl připraven na dorážku.

Těsné vedení 2:1 Zlín nakonec ještě navýšil, půl minuty před koncem Malmö ve spěchu založilo špatně útok a z brejku stvrdil výhru opět Zdeněk Krupička – 3:1

ZLÍN – FIFH 3:1 (0:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 24. Zdeněk Hábl (Julina), 28. Krupička (Palát, Kubeš), 30. Krupička

Statistiky: Vyloučení: 1:5 Využití: 2:0 V oslabení: Bez Střely na branku: 17:9 (7:5, 10:4)

Zlín versus Oslo

Ke konci druhého hracího dne se sešly dva týmy, které už měly jisté umístění v popředí tabulky po základní části, a i proto možná zápas skončil remízou 1:1, zřejmě zaslouženou… Jak pro koho ale. LAPP je nyní na druhé pozici bod za svým dnešním soupeřem, každopádně má o zápas méně než on.

Oba týmy nasadily od úvodního buly do hry kompletní soupisku, jelikož oba celky již měly jisté semifinále.  Do více šancí se dostávali norští hráči, naráželi však na parádního brankáře Molka, jenž dosud držel na turnaji neprůstřelnost.

Lappáci hned ve druhé minutě špatně střídali a museli se bránit ve čtyřech, zvládli to však obstojně. První větší šance Zlína měl Kubeš, situaci ale překombinoval. Ještě před pauzou se zlínský muž v masce blýskl při úniku soupeře, kde taktéž dokázal tento minisouboj vyhrát.

Za to brankář Osla si vybral slabší chvilku, a to když se ve 12. minutě rozhodl vyjet pro puk mezi kruhy. Svou rozehrávkou vystavil své spoluhráče do maléru, čehož využil Pavel Kubeš, který pohotově posunul puk do prázdné branky zakončujícímu Davidu Palátovi – 1:0.

Molek čaroval i ve druhém poločase, přečíslení Norů tři na jednoho vykryl lapačkou, a když už byl i zlínský brankáře na vše krátký, zaskočil za něj na brankové čáře obránce Julina. Poté však stejný hráč údajně zalehl puk v brankovišti a bylo nařízeno trestní střílení. I s tím si však Molek poradil, zasáhl maskou. Tlak Osla se stupňoval, více než dvě minuty před koncem navíc kouč Tigers odvolal brankáře. A v ten moment se začaly dít věci.

Když už Zdeněk Hábl jel sám na prázdnou branku, vypadalo to, že bude rozhodnuto, jenomže v ten moment se ozvala píšťalka rozhodčího. Ofsajd! „Absolutně jsem to nechápal… Podíval jsem se doprava a viděl jsem tam Zdeňka Krupičku, tak jsem ho už málem sjel… Nakonec jsem ale zjistil, že mi tam přejel brácha, který ale neskutečně rychle zmizel na střídačce,“ popisoval po utkání kapitán SHK LAPP Zlín a autor neplatného gólu Zdeněk Hábl s obdivem, jak rychle jeho bratr David zapadl na střídačku…

A aby toho nebylo málo, Oslo nakonec 23 vteřin před závěrečnou sirénou vyrovnalo na 1:1. Nakonec tedy asi spravedlivá remíza, Oslo bylo aktivnější. Každopádně pro gólmana Molka zase velmi nespravedlivá… „Nevadí. Samozřejmě to mrzí, byla by ta výhra o to cennější, že jsme nijak netaktizovali, hráli všichni a točili se pořád dokola. Ani při závěrečném power-play nebyla na ledě TOP sestava. Určitě si ale zaslouží uznání brankář Molek, v kabině si vysloužil velký potlesk,“ řekl trenér Zlína Tomáš Sedláček.

„Sice jsem dostal na turnaji první gól, ale co už. Nejsem nějak extra zklamaný, spíše překvapený, jak moc mi dnes kluci pomohli. Zblokovali neskutečné množství střel, kolikrát jsem hleděl, že ten puk ke mně nedošel. Inkasovaný gól mě mrzí, navíc když jsem si na tu střelu sáhl,“ pověděl gólman Stanislav Molek.

ZLÍN – OSLO 1:1 (1:0, 0:1)

Sestava Zlína: Molek –  Julina, Kubeš, Doležal, Krupička, Z. Hábl, D. Hábl, Stodůlka, Palát, Slováček

Branky a nahrávky: 11. Palát (Kubeš) – 30.

Statistiky: Vyloučení: 2:1, navíc TS pro Oslo Využití, v oslabení: Bez Střely na branku: 7:12 (3:4, 4:8)

V utkání se švédskou Nackou vyhráli 6:2 a dosud tak nepoznali na turnaji přemožitele. Zlínští sledge hokejisté si na Malmö open zahraje finále. Skvělou zprávu ze severu Evropy přineslo semifinálové utkání mezi LAPPem a domácím FIFHem, které čeští bojovníci ovládli poměrem 3:1. Souboj o zlato se odehraje v neděli ve 14:15 proti Oslo Tigers, které v semifinále porazilo Dolný Kubín hladce 5:0.

ZLÍN – NACKA 6:2 (3:0, 3:2)

Sestava Zlína: Matoušek – Julina, Kubeš, Doležal, Krupička, Z. Hábl, D. Hábl, Stodůlka, Palát, Slováček

Branky a nahrávky: 3. Z. Hábl (Kubeš), 3. D. Hábl (Krupička), 8. Palát (Kubeš), 18. Palát (Kubeš), 21. Julina, 29. Krupička (Stodůlka) – 24. a 26.

Statistiky: Vyloučení, využití, v oslabení: Bez Střely na branku: 15:7 (5:3, 10:4)

Zlín versus FIFH

Zápas začal na obě strany opatrně, větších šancí nebylo. Více do útoku se tlačili Zlínští, to se jim však v 7. minutě vymstilo, kdy šli Švédové do vedení po rychlém brejku – 0:1.

Následně dobře zapracovala dvojice Kubeš – Palát, druhý jmenovaný ale ani jednu tutovou nabídnutou šanci k vyrovnání nevyužil. První branka LAPPu přišla až v 11. minutě, kdy střelu Doležala dorazil do sítě Zdeněk Hábl – 1:1.

Do druhé půle vstoupili hráči českého týmu ještě lépe, a to když ihned vedli. Rána Krupičky se odrazila od masky k Pavlu Kubešovi, jenž nezaváhal!

FIFH moc nehrozil, a když už se mu něco povedlo vymyslet, byl na místě brankář Molek. Na konečných 3:1 upravil v oslabení opět Pavel Kubeš, který využil zaváhání soupeřovi obrany při rozehrávce k nekompromisní ráně pod břevno. Zápas tedy průběhem připomínal střetnutí těchto dvou týmů ve skupině, kde Zlín taktéž obracel stav na konečných 3:1.

ZLÍN – FIFH 3:1 (1:1, 2:0)

Sestava Zlína: Molek – Julina, Kubeš, Doležal, Krupička, Z. Hábl, D. Hábl, Stodůlka, Palát, Slováček

Branky a nahrávky: 11. Z. Hábl (Krupička, Doležal), 17. Kubeš (Krupička), 23. Kubeš – 7.

Vyloučení: 1:1 Využití: Bez V oslabení: 1:0 Střely na branku: 15:6 (7:3, 8:3)