Zlínský nočník 5.12.2017

Zlínští sledge hokejisté vedou ligu bez ztráty bodu

Tým  SHK LAPP Zlín je suverénním lídrem České sledge hokejové ligy. Aktuální sezóně dominuje bez ztráty jediného bodu a na domácím ledě nepoznal porážku už tři roky. V 7. a 8. kole zlínští dvakrát vysoko porazili Studénku. V sobotu je čeká duel v Pardubicích a v neděli přejedou do Olomouce.

Obě utkání se Studénkou přiblíží reportáže Jakuba Kudláče. První zápas se Studénkou začal šancí soupeře. Hosté se mohli dostat do vedení hned v úvodní minutě, kdy byl sám před Matouškem Mlčák, branku ale minul. Poté však nastala čtvrtá minuta a za 19 sekund se toho stihlo tolik, co někdy ne ani za celý zápas: Nejprve svou milimetrově přesnou ránou otevřel skóre zápasu Zdeněk Šafránek. Za čtrnáct sekund byl v samostatném úniku faulován Martin Joppa, nařízený trestný nájezd ale neproměnil. Mrzet jej to však nemuselo. Ligda totiž vyhrál buly na Zdeňka Hábla, který nahrávkou na zadní tyč již pět sekund po trestném střílení připravil gól právě pro Martina Joppu – 2:0.

Následně se hostům podařilo hru stabilizovat, a dokonce i zahrozit. V útoku Studénky šli vidět Fojtík s Flisem, Matoušek ale tři jejich pokusy vykryl. A tak zase udeřili domácí. Zdeněk Hábl dostal nabito mezi kruhy a ránou k tyči překonal Kudelu. Do pauzy mohl ještě za hosty kontrovat opět Flis, trefil ale pouze tyč.

V úvodu prostředního dějství domácí měli k dispozici dva brejky. Ten první Joppa s Turicem ještě neproměnili, podruhé už ale první jmenovaný asistenci zaznamenal, kdy jeho pobídky využil kličkou opět kapitán LAPPu Zdeněk Hábl – 4:0. Do konce třetiny měl za hosty šanci Fojtík a na druhé straně zase Turic a po něm Ligda, jehož teč zazvonila na brankovou konstrukci.

Ve třetí části zase začaly padat góly. Nejprve domácí Martin Joppa, načež za Studénku ze samostatného úniku snižoval Sylvester Flis. Konečný stav 7:1 nakonec ještě potvrdil druhou brankou v utkání Zdeněk Šafránek a po parádní akci domácích do prázdné brány zakončoval David Palát. Za dobré atmosféry tak Zlín bez potíží přehrál svého soupeře, kterému však nelze upřít snahu v občasné útočné fázi.

„Získali jsme další důležité tři body v cestě za našim cílem. Hráli jsme dobře, zvítězili jsme, i když jsme soupeře občas zbytečně pustili do šancí. Ale to k hokeji patří, výkon musíme potvrdit zítra,” zhodnotil trenér zlínského mužstva Tomáš Sedláček.

ZLÍN – STUDÉNKA 7:1 (3:0, 1:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 4. Šafránek (D. Hábl, Z. Hábl), 4. Joppa (Z. Hábl, Ligda), 12. Z. Hábl (Joppa, Ligda), 19. Hábl (Joppa, Julina), 32. Joppa (Ligda), 34. Šafránek (Julina), 41. Palát (Z. Hábl) – 33. Flis.

Sestava Zlína: Matoušek (Molek) – Julina, Šafránek, Z. Hábl, Turic, Palát, Ligda, D. Hábl, Joppa.

Sestava Studénky: M. Kudela – Flis, Fojtík, Mlčák, Kudrna, V. Kudera, Chodurek, Murawski.

Statistiky: Vyloučení: 0:1, využití: bez, v oslabení: bez, střely na branku:23:8 (9:3, 9:2, 5:3), vyhraná vhazování: 16:6.

Úvod druhého utkání překvapivě patřil Studénce, která byla déle v držení puku, její střely však nebyly přesné, popřípadě zblokované soupeři, gólman Molek tak zasahovat nemusel. LAPP začal získávat herní převahu okolo sedmé minuty, jenomže branka Joppy pro vysokou hůl neplatila, Julina zase zblízka bránu přestřelil.

Góly začaly do sítě Kudely padat až v prostředním dějství. Přesnou střelou uspěl v 17. minutě Martin Joppa, pět minut na to propadla do sítě střela Pavla Juliny. Drtivý tlak Zlína ve 28. minutě měl stav již 3:0, kdy se bez potíží zblízka prosadil David Hábl. Do kabin se šlo za čtyřgólového rozdílu, to uspěl Marian Ligda.

Třetí dějství bylo ve stejném obraze, již deset sekund po vyloučení Kudrny zužitkoval přesilovku střelou tečovanou o soupeře Pavel Julina. Výjimkou byla tyčka Studénky, následně na konečných 6:0 upravil ve 43. minutě umístěnou ránou kapitán Zdeněk Hábl. V závěru utkání ještě při hře pět na tři po chybě domácího brankáře mohl uspět Joppa, místo prázdné brány ale trefil pouze tyč.

„Dneska to bylo trošku chaotické, v úvodních minutách se hrálo vyrovnaně, každopádně poté jsme potvrdili roli favorita a dali góly,“ řekl autor dvou branek Pavel Julina, obránce SHK LAPP Zlín.

STUDÉNKA – ZLÍN 0:6 (0:0, 0:4, 0:2)

Branky a nahrávky: 17. Joppa (Z. Hábl, Julina), 23. Julina (Šafránek), 18. D. Hábl (Šafránek), 30. Ligda (Z. Hábl, Turic), 41. Julina (Z. Hábl), 43. Z. Hábl (Ligda, Rauš).

Sestava Zlína: Molek (Matoušek) – Julina, Šafránek, Z. Hábl, Turic, Rauš, Ligda, D. Hábl, Joppa.

Statistiky: Vyloučení: 3:0, využití: 0:1 v oslabení: bez, střely na branku:1:27 (0:4, 1:10, 0:13), vyhraná vhazování: 5:18.