Zlínský nočník 7.3.2015

FOTOREPORT: Zlínští sledge hokejisté jsou podruhé mistry republiky

Vítězství 5:2 ve druhém finálovém zápase vyneslo sledgehokejovým hráčům SHK Lapp Zlín druhý mistrovský titul v historii české nejvyšší soutěže. Soupeřem jim byl tým SHK Pardubice, který Zlíňané porazili i v předchozím utkání a to 22. února výsledkem 4:2. Zlínské hráče táhl za vítězstvím reprezentační kapitán Zdeněk Šafránek a také fanoušci, kteří vyprodali PSG arénu s kapacitou 529 míst.

První gól dali domácí už na konci druhé minuty, kdy Martin Joppa trefil odkrytou bránu soupeře. V polovině deváté minuty Ševci náskok zvýšili, když Joppův neproměněný únik dorazil do sítě Marian Ligda. Vedení 3:0 po první třetině, které se hrají patnáct minut, zajistil střelou odraženou od tyče Zdeněk Šafránek.

Ve druhé třetině se zlínským sledgehokejistům podařilo vsítit dva slepené góly. V čase 24:21 zvýšil na 4:0 Erik Fojtík a o pětadvacet sekund později dokonal „bůra“ svým druhým gólem v utkání Zdeněk Šafránek, kterému se povedla klička před hostujícím brankářem.

K vážnějším akcím se hosté dostali až v závěrečné části. Necelou minutu a půl po jejím začátku dokonal forhendovou kličku pardubický Bernard Hering. Mustangům to zvýšilo sebevědomí a pokračovali v ohrožování domácí branky. Druhý úspěch zaznamenali na začátku šestatřicáté minuty gólem Michalce – 5:2. Další branky už v utkání nepadly, a tak si hráči SHK Lapp Zlín vychutnali mistrovské oslavy. Při těch také převzali cenu Fair play za to, že s dvaceti trestnými minutami byli nejméně vylučovaným týmem sezóny.